Strona główna » Oferta » Kotły gazowe

Kotły gazowe

Kompaktowe urządzenia grzewcze.

Wymiana kotłów - 100% zwrotu kosztów z Urzędu Miasta Krakowa. Wypełniamy wnioski.

W kompletnym programie firmy Viessmann dla wszystkich nośników energii oferujemy indywidualne rozwiązania w ramach efektywnych systemów.
Viessmann dysponuje odpowiednim systemem grzewczym dla potrzeb każdego klienta – indywidualnie konfigurowalnym, przygotowanym na przyszłość i ekonomicznym – tak dla modernizacji instalacji, jak i nowych obiektów.

Vitodens 100-W to obecnie najmniejszy kocioł z grupy wiszących kotłów kondensacyjnych. Posiada modulowany palnik cylindryczny MatriX wykonany ze stali nierdzewnej. Jest szczególnie ekonomiczny gdyż dopasowuje pracę kotła z aktualnym zapotrzebowaniem na ciepło.
Powierzchnia wymiany ciepła Inox-Radial z wysokojakościowej stali szlachetnej (1.4571) gwarantuje wysoką niezawodność i trwale wysoki stopień wykorzystania ciepła kondensacji.
Kocioł oferuje najbardziej zaawansowaną technikę kondensacyjną w minimalnej przestrzeni i w bardzo atrakcyjnej cenie. Pasuje doskonale do każdej aranżacji, zarówno do kuchni, jak i do innych pomieszczeń użytkowych. Dostępny jest w wersji jedno- lub dwufunkcyjnej z zamkniętą komorą spalania.

 

 

Vitodens 100-W

 

Vitodens 100-W jest idealnym rozwiązaniem przy modernizacji już istniejących systemów grzewczych jak również dla nowych instalacji. Vitodens 100-W jest łatwy w instalacji i pasuje niemalże wszędzie: w kuchni, w łazience, na strychu, we wnęki i narożniki. Odstępy serwisowe nie są wymagane, gdyż szystkie komponenty są dostępne z przodu.

 

Przegląd zalet:

  •  Gazowy, jedno- lub dwufunkcyjny kocioł kondensacyjny, zakresy znamionowej mocy cieplnej: 9 do 26 i 11 do 35 kW.
  •  Sprawność znormalizowana: do 107%.
  •  Komfortowy regulator sterowany temperaturą pomieszczenia lub pogodowo jest łatwy w obsłudze i przystosowany do przyłączenia zewnętrznych termostatów pokojowych.
  •  Modulowany palnik cylindryczny MatriX, skonstruowany i wyprodukowany w zakładach firmy Viessmann

– ekstremalnie niska emisja substancji szkodliwych
– długoletnia eksploatacja poprzez zastosowanie siatki MatriX ze stali nierdzewnej
– optymalne dopasowanie palnika do wymiennika spaliny/woda.

 

Gazowy palnik cylindryczny MatriX

 

  • Powierzchnia grzewcza Inox-Radial z wysokowartościowej stali szlachetnej (1.4571) kotła zapewnia wysoką niezawodność i trwale wysoki stopień wykorzystania ciepła kondensacji.
  •  Blok hydrauliczny AquaBloc z systemem połączeń Multi-Steck – wszystkie istotne dla prac konserwacyjnych elementy są łatwo dostępne i demontowalne od przodu. Oznacza to oszczędność czasu przy konserwacji i serwisowaniu.

 

 

Inox–Radial

 

  • Zintegrowane przeponowe naczynie wzbiorcze o pojemności 8 litrów.
  • Kompaktowe wymiary i nowoczesny wygląd umożliwiają zamontowanie w każdym pomieszczeniu.
  •  Vitodens 100-W został zaprojektowany tak, aby jego montaż był prosty a obsługa nie wymagała wiele czasu.

 

Parametry Vitodens

 

 

 

Innowacyjność firmy Viessmann to nie tylko najwyższej jakości urządzenia grzewcze, rozwiązania techniczne, ale również idee, które nie pozostały w sferze marzeń, a które konsekwentnie są realizowane. Innowacyjność dla firmy Viessmann nie jest celem samym w sobie – jej wartość doceniamy wówczas, gdy służy człowiekowi i środowisku naturalnemu. Poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań jest charakterystyczne dla firmy Viessmann, czego przykładem jest nowa seria kotłów kondensacyjnych oraz kompaktowych pomp ciepła z regulatorem Vitotronic.   Najnowszy regulator umożliwia obsługę kompletnych systemów grzewczych w technice menu.

 

Mikrokogeneracja Vitotwin 350-F ,Vitotwin 300-W

Urządzenie kogeneracyjne z silnikiem Stirlinga

0,6 do 1 kW mocy elektrycznej (kWel) i 3,6 do 26 kW mocy grzewczej (kWth)

 

Mikroblok grzewczo–energetyczny z silnikiem Stirlinga jest urządzeniem grzewczym wytwarzającym również energię elektryczną. Jego moc jest dostosowana do zapotrzebowania

na energię domów jedno- i wielorodzinnych. Kompaktowe wymiary oraz połączenie sprawdzonych rozwiązań technicznych umożliwiają stosowanie skojarzonej gospodarki energetycznej w modernizowanych domach jedno i wielorodzinnych.

Kompaktowa centrala kogeneracyjna Vitotwin 350-F i Vitotwin 300-W pokrywają zapotrzebowanie na ciepło w budynku i nadają się idealnie do pokrywania podstawowego

zapotrzebowania na energię elektryczną. W kompaktowym stojącym urządzeniu Vitotwin 350-F umieszczono silnik Stirlinga, gazowy kocioł kondensacyjny oraz 175-litrowy

zasobnik buforowy wody grzewczej. Natomiast Vitotwin 300-W jest kompaktowym urządzeniem wiszącym ze zintegrowanym silnikiem Stirlinga i gazowym modułem

kondensacyjnym, który posiada oddzielny zasobnik ciepłej wody użytkowej. Komfortowo ogrzewać i wytwarzać energię elektryczną

W przypadku modernizacji Vitotwin stanowi prawdziwą alternatywę dla konwencjonalnych systemów grzewczych. 

W odróżnieniu od przestarzałego gazowego kotła grzewczego wytwarza on nie tylko ciepło, lecz dodatkowo również energię elektryczną na potrzeby własne.

Dzięki zintegrowanemu gazowemu kotłowi kondensacyjnemu centrala kogeneracyjna jest samowystarczalnym urządzeniem wytwarzającym ciepło.

W przypadku zwiększonego zapotrzebowania na ciepło niezbędną wydajność zapewnia gazowy moduł kondensacyjny.

Za pomocą zegara sterującego, naciśnięcia przycisku w module zdalnego sterowania lub w gniazdku bezprzewodowym można indywidualnie włączać silnik Stirlinga.

Umożliwia to zasilanie własną energią elektryczną w przypadku wysokiego zapotrzebowania na przykład do prania lub gotowania. Pralka lub kuchenka wykorzystuje samodzielnie wytworzoną energię elektryczną, co znacznie obniża rachunki za prąd.

 

 

 

Cichy i bezobsługowy silnik Stirlinga

 

Silnik Stirlinga jest hermetycznie zamknięty, cichy i prawie bezobsługowy. Właściwości te umożliwiają instalację w pobliżu pomieszczeń mieszkalnych. Urządzenie pracuje szczególnie

ekonomicznie przy rocznym zapotrzebowaniu na ciepło wynoszącym co najmniej 20 000 kWh i zużyciu prądu przekraczającym 3 000 kWh rocznie. Biorąc pod uwagę modernizację

odpowiada to zapotrzebowaniu przeciętnego domu jedno- lub dwurodzinnego. Ponieważ podczas pracy stale wytwarzane jest ciepło, niezbędny jest zasobnik buforowy

wody grzewczej. W przypadku Vitotwin 350-F jest on już wbudowany w urządzeniu. W zależności od potrzeb można dowolnie dobrać wielkość zasobnika ciepłej wody użytkowej.


Do pobrania: