Strona główna » Oferta » Rekuperacja

Rekuperacja

System rekuperacji Danfoss Air - zasada działania

Windmill_1_misc.jpg

 

 

Odzysk ciepła

 

System Danfoss Air wykorzystuje ciepło (np. z kuchni i łazienki) do podgrzewania powietrza wlotowego do odpowiedniej temperatury.Dzięki temu zapewniona jest wymiana powietrza i zdrowy klimat w pomieszczeniu, z jednoczesnym zachowaniem oszczędności energii.

 

Sercem tego systemu jest wymiennik ciepła, który składa się z dwóch oddzielnych, izolowanych obiegów powietrza. Jeden z nich jest podłączony do wlotu świeżego powietrza, a drugi do systemu wylotowego, który pobiera ogrzane, wilgotne powietrze z kuchni czy łazienki.

 

Ciepło z powietrza wywiewanego jest przekazywane do świeżego powietrza pobieranego z zewnątrz poprzez wymiennik ciepła

zamontowany w rekuperatorze.

 

System Danfoss Air zawraca energię zawartą w powietrzu usuwanym z pomieszczeń, zmniejszając w ten sposób radykalnie koszty ogrzewania i negatywny wpływ na środowisko w porównaniu do wentylacji naturalnej. System Danfoss Air wymienia całkowicie powietrze w domu w ciągu dwóch-trzech godzin.

 

Zdrowy klimat w domu

 

Ze względu na oszczędność energii i zmniejszenie oddziaływania na środowisko, nowoczesne domy mają bardzo dobrą izolację. Jednak minusem dobrze zaizolowanego domu jest to,że jego przegrody i okna nie przepuszczają powietrza. Zmniejszenie naturalnego przepływu powietrza powoduje konieczność stosowania wydajnej wentylacji wymuszonej.

 

Dobrze zaprojektowany system rekuperacji jest wydajny i cichy a pod względem wizualnym i estetycznym nie koliduje z wystrojem wnętrza.

Ponadto dobra wentylacja tworzy zdrowy klimat w domu oraz pomaga zapobiegać problemom, np. z wilgocią, grzybem i alergiami.

 

Korzyści jest wiele, a dzięki naszemu systemowi rekuperacji możesz mieć je wszystkie

 

komfort wewnątrz.jpgelegancki wygląd.jpg

łatwy montaż.jpgłatwe utrzymanie.jpg

 

Komfort przez całą dobę


System Danfoss Air zapewnia optymalny mikroklimat w pomieszczeniach zarówno w dzień, jak i w nocy przez cały rok.  

buster.jpg

Chcesz zaczerpnąć dodatkowego świeżego powietrza (np. podczas gotowania, imprezy lub ćwiczeń), Danfoss Air umożliwi Ci lepsze rozwiązanie, niż otwieranie okien i drzwi.

Wystarczy włączyć funkcję zwiększonej mocy (Buster). Wtedy wentylatory systemu pracują z maksymalną prędkością przez zaprogramowany czas,

dostarczając świeże powietrze i jednocześnie nie wychładzając nadmiernie pomieszczeń.

 

letni bypass.jpg

 

System oferuje również tzw. tryb “letni bypass”. Wtedy powietrze wylotowe nie przepływa przez wymiennik ciepła. Oznacza to, że powietrze wlotowe wpływające do pomieszczenia ma temperaturę panującą na zewnątrz. Ten tryb może być również łączony z trybem zwiększonej mocy – ta funkcja jest szczególnie przydatna, gdy chcemy zaczerpnąć świeżego, chłodnego powietrza w domu.

 

nocne chłodzenie.jpg

 

Naprawdę przyjemną funkcją jest nocne chłodzenie. W tym ustawieniu chłodne, nocne powietrze jest wykorzystywane do schładzania domu – ale nigdy poniżej 18˚C.

System Danfoss Air sprawdza temperaturę zewnętrzną dwa razy w ciągu doby, a gdy średniodobowa temperatura osiągnie plus 20˚C, funkcja jest włączana automatycznie.

 

zasada działania.png